part of

Grupa Elemental

Terra Recycling, jako część Grupy Elemental, to jeden z najnowocześniejszych zakładów przetwarzania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego w Polsce.​

1.

Zrównoważone i przyjazne dla środowiska

Grupa Elemental to polski lider urban miningu, działający globalnie. Nasza misja to zrównoważone i przyjazne dla środowiska odzyskiwanie strategicznych tzw. „zielonych metali”, takich jak: platyna, pallad, rod, miedź, srebro, złoto i lit – kluczowych dla światowej gospodarki, zwłaszcza w kontekście elektromobilności.

2.

Odzyskiwanie metali krytycznych

Grupa Elemental działa w branży recyklingu i zielonej produkcji strategicznych dla gospodarki metali. Jesteśmy jednym ze światowych liderów recyklingu metali z grupy platynowców oraz sprzętu elektronicznego, tzw. e-waste. Koncentrujemy się na odzyskiwaniu metali krytycznych, dla których na całym świecie dostępne są jedynie ograniczone zasoby naturalne.

3.

Innowacyjne technologie recyclingu

Technologie, które opracowujemy i stosujemy, zapewniają zrównoważone rozwiązania dla powstania i dalszego rozwoju niskoemisyjnych gałęzi przemysłu i innowacji, w tym e-mobilności i recyklingu.

Grupa Kapitałowa Elemental, prowadzi swoją działalność na trzech kontynentach, obsługując ponad 30 krajów. Nasze spółki skupiają się na czterech głównych obszarach:


Kat Metal Finlandia CATS (8)
Recycling zużytych katalizatorów (SAC)

Pracujemy nad odzyskiem wartościowych substancji chemicznych zawartych w zużytych katalizatorach, przyczyniając się do ochrony środowiska.


img-thermal-ht-nonferrous-metal-01

Recycling złomu metali nieżelaznych (non- ferrous)

Specjalizujemy się w efektywnym przetwarzaniu i ponownym wykorzystaniu metali nieżelaznych, minimalizując wpływ na zasoby naturalne.


IMG_6022_resized-1000x640
Recycling zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (WEEE) oraz obwodów drukowanych (PCB)

Nasze przedsięwzięcia koncentrują się na ekologicznym odzyskiwaniu surowców z elektronicznych odpadów, wspierając globalne inicjatywy zrównoważonego rozwoju.


shutterstock_2204029617

Recycling baterii Li-Ion

Jesteśmy zaangażowani w proces odzyskiwania wartościowych substancji z zużytych baterii, dbając o bezpieczeństwo i środowisko.

Spółki tworzące Grupę Elemental działają obecnie na
 3 kontynentach w ponad 30 krajach

Lorem ipsum is placeholder text commonly used in the graphic, print, and publishing industries for previewing layouts and visual mockups.
Jako Grupa Kapitałowa Elemental wierzymy w skuteczne i ekologiczne rozwiązania, przyczyniając się do globalnej transformacji w kierunku bardziej zrównoważonej przyszłości.

Wszystko to co robimy wpisuję się w gospodarkę obiegu zamkniętego, której jesteśmy nie tylko częścią, ale też motorem napędowym.