Grupa Elemental
1.
Zrównoważone i przyjazne dla środowiska
Grupa Elemental to polski lider urban miningu, działający globalnie. Nasza misja to zrównoważone i przyjazne dla środowiska odzyskiwanie strategicznych tzw. „zielonych metali”, takich jak: platyna, pallad, rod, miedź, srebro, złoto i lit – kluczowych dla światowej gospodarki, zwłaszcza w kontekście elektromobilności.
2.
Odzyskiwanie metali krytycznych
Grupa Elemental działa w branży recyklingu i zielonej produkcji strategicznych dla gospodarki metali. Jesteśmy jednym ze światowych liderów recyklingu metali z grupy platynowców oraz sprzętu elektronicznego, tzw. e-waste. Koncentrujemy się na odzyskiwaniu metali krytycznych, dla których na całym świecie dostępne są jedynie ograniczone zasoby naturalne.
3.
Innowacyjne technologie recyclingu
Technologie, które opracowujemy i stosujemy, zapewniają zrównoważone rozwiązania dla powstania i dalszego rozwoju niskoemisyjnych gałęzi przemysłu i innowacji, w tym e-mobilności i recyklingu.
Grupa Kapitałowa Elemental, prowadzi swoją działalność na trzech kontynentach, obsługując ponad 30 krajów. Nasze spółki skupiają się na czterech głównych obszarach:
Recycling zużytych katalizatorów (SAC)
Pracujemy nad odzyskiem wartościowych substancji chemicznych zawartych w zużytych katalizatorach, przyczyniając się do ochrony środowiska.
Recycling złomu metali nieżelaznych (non- ferrous)
Specjalizujemy się w efektywnym przetwarzaniu i ponownym wykorzystaniu metali nieżelaznych, minimalizując wpływ na zasoby naturalne.
Recycling zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (WEEE) oraz obwodów drukowanych (PCB)
Nasze przedsięwzięcia koncentrują się na ekologicznym odzyskiwaniu surowców z elektronicznych odpadów, wspierając globalne inicjatywy zrównoważonego rozwoju.
Recycling baterii Li-Ion
Jesteśmy zaangażowani w proces odzyskiwania wartościowych substancji z zużytych baterii, dbając o bezpieczeństwo i środowisko.
Spółki tworzące Grupę Elemental działają obecnie na
3 kontynentach w ponad 30 krajach
Wszystko to co robimy wpisuję się w gospodarkę obiegu zamkniętego, której jesteśmy nie tylko częścią, ale też motorem napędowym.