Recycling zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego
Recycling ZSEiE to nic innego jak zużyte lodówki, pralki, telefony, żarówki, telewizory, żelazka, wiertarki i inne sprzęty, które są zasilane przy pomocy baterii lub prądu elektrycznego.
Recycling ZSEiE
Recycling zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, jak i innych produktów, które poddane są procesowi recyclingu, w tym, elektroodpadów, są odpowiednio przetwarzane i odzyskiwane.
Nasza wykwalifikowana kadra potrafi w sposób bezpieczny i efektywny rozebrać zużyty sprzęt elektroniczny oraz elektryczny na mniejsze elementy, które później poddawane są dalszemu procesowi recyclingu w naszym zakładzie w Grodzisku Mazowieckim.
Dzięki procesowi recyclingu elektroodpadów możemy odzyskać następujące surowce:
Metale żelazne
Metale szlachetne
( złoto, srebro, miedź, ołów, platyna )
Plastik
Szkło
Inne
Dlaczego proces recyclingu surowców z ZSEiE jest tak istotny? Ponieważ jeśli chcemy aby świat, w którym żyjemy wyglądał tak jak teraz a może lepiej, musimy dbać o obieg zamknięty surowców i przetwarzanie elektroodpadów.
Nadszedł czas, aby skupić się na recyklingu elektroodpadów. Odzyskanie surowców, jak złoto, miedź czy aluminium, jest nie tylko kluczowe dla ochrony zasobów naturalnych, ale także dla zmniejszenia kosztów produkcyjnych. Przetwarzanie elektrośmieci to nie tylko ekologiczny wybór, ale także ekonomicznie opłacalny. Na przykład, 90% materiałów z zużytej świetlówki może być wykorzystanych do produkcji innych urządzeń. W Europie gromadzimy ogromne ilości AGD, które zawierają cenne surowce. Recycling ZSEiE jest kluczowy dla naszej przyszłościowej gospodarki.
Proces Recyclingu Elektroodpadów w Terra Recycling wygląda następująco:
1
Mielenie
2
Strzępienie
3
Przetworzenie rafineryjne
4
Przetopienie (głównie stal i metale kolorowe)
5
Recycling podzespołów
Liczby nie kłamią
Jaki wpływ na naszą gospodarkę ma recycling Zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego?
Według Global E-Waste Monitor ilość elektrośmieci wzrosła o 21% w ciągu ostatnich pięciu lat. Prognozuje się, że do 2030 r. ilość ta sięgnie 74,7 mln ton, stając się największą kategorią odpadów. W przetwarzaniu elektroodpadów leży potencjał znacznego odzysku surowców. Ten proces może przynieść korzyści, takie jak: obniżenie kosztów pozyskania surowców, wyeliminowanie zależności od importu surowców, oraz zmniejszenie negatywnego wpływu na środowisko poprzez redukcję degradacji przyrody i ilości nieużywanych urządzeń. Recycling ZSEiE nie tylko chroni środowisko, ale także przyczynia się do zrównoważonego wykorzystania zasobów.
Odtwórz wideo